top of page

Planneralm

349.900 - 735.800 EUR 

7 moderních apartmánů v lyžařském areálu jen pro vás

 Photocredit: Alpenimmobilien, C&P Immobilien AG

Shrnutí

země:

Rakousko (Štýrsko)

resort/region:

Planneralm

město/obec:

Planneralm

status:

investiční apartmány

Kontakt:

+420 604 632 475

info @ sur-real.cz

(s možností osobního využití)

velikost:

36,72 – 87,23 m²  (+ balkon / terasa)

cena:

349.900 - 735.800 EUR

KUPUJÍCÍ NEPLATÍ ZPROSTŘEDKOVATELSKOU PROVIZI.

Základní informace

Patříte mezi ty, kteří o dovolené hledají klid a samotu? Kteří v zimě nepotřebují stovky kilometrů sjezdovek a vyhýbají se přeplněným après ski-barům? Kteří o dovolené vypínají svůj telefon anebo hledají místo bez telefonního signálu?  V tom případě je Planneralm tím pravým místem pro vás.

Planneralm leží ve výšce 1 600 metrů nad mořem a s údolím řeky Enže s vyhlášenými sjezdovkami areálu Ski Amadé jej spojuje 18 kilometrů dlouhá silnice, která byla postavena teprve v roce 1963.

Aparthotel s pouhými 7 krásnými apartmány leží přímo v centru maličké vesnice, 130 metrů od spodní stanice lanovky. Od února 2023 je plně v provozu. 

 

Hoďte starosti za hlavu a vychutnejte si klid, soukromí a horskou přírodu jednoho z nejkrásnějších koutů Štýrska. A kdyby se vám snad stýskalo po velkém lyžařském středisku - do Tauplitz či Schladmingu to máte z Planneralmu jen půl, resp. tři čtvrtě hodiny cesty.

Aktuální nabídka

Označení

Patro

Obytná plocha

(v m²)

Balkon

(v m²)

Terasa

(v m²)

Počet

postelí

Aktuální cena*

(bez DPH)

Stav

TOP 1.2

87,23

přízemí

-

TOP 1.3

přízemí

87,23

-

TOP 1.4

přízemí

87,23

-

TOP 1.1

přízemí

36,72

-

20,26

2

349.900 EUR

VOLNÝ

11,10

6

735.800 EUR

11,10

6

735.800 EUR

11,13

6

735.800 EUR

2

350.000 EUR

4

499.000 EUR

4

499.000 EUR

VOLNÝ

VOLNÝ

VOLNÝ

VOLNÝ

VOLNÝ

VOLNÝ

TOP 1.5

přízemí

36,72

TOP 2.1

1. patro

56,54

TOP 2.2

1. patro

56,54

-

27,88

3,60

-

5,09

-

* Uvedená cena zahrnuje kompletní vybavení a parkovací místo. Nezahrnuje DPH a dodatečné náklady (7 - 9% základní ceny) spojené s pořízením apartmánu..

   Dodatečnými náklady se rozumí daň z převodu nemovitosti, poplatek za vklad na katastr, právní náklady a notářské poplatky.

Výnos z pronájmu / možnost osobního využití

Povolené využití apartmánů odpovídá nejčastějšímu modelu. Apartmány jsou v průběhu roku nabízeny k turistickému pronájmu. O kompletní údržbu, správu, provoz recepce a marketing se stará specializovaná firma. Ta dvakrát ročně (po ukončení letní a zimní sezóny) posílá vlastníkovi každého apartmánu čistý výnos z pronájmu – tj. příjmy z ubytování po odečtení provozních nákladů a odměny za správu.

Majitelé mohou apartmány využívat pro osobní potřebu, a to v rozsahu

  • 4 týdny v průběhu hlavní letní sezóny,

  • 4 týdny v průběhu hlavní zimní sezóny,

  • a dále v režimu „last minute“ (tj. možnost rezervace na poslední chvíli v případě, že apartmán není obsazen).

Využití pro osobní potřebu není v případě tohoto projektu bezplatné. Vlastník za svůj pobyt platí 50% běžné ceny za ubytování. Současně však platí, že velká část zaplacené ceny se mu vrátí v podobě výnosu z pronájmu (tj. platí ji "sám sobě").

​Osobní využití je omezeno na vlastníka apartmánu a jeho příbuzné v první linii (děti, rodiče).

Vybavení apartmánů a resortu

Planneralm je jedním z developerských projektů, kde fotografie mluví za sebe. Na první pohled je patrné, že při stavbě aparthotelu byl kladen velký důraz na kvalitu a udržitelnost. Nábytek, podlahy, obložení – vše až do nejmenšího detailu bylo velmi pečlivě vybíráno tak, aby vznikla přirozená a a harmonická rovnováha mezi útulností alpské chaty a pohodlím moderního bytu.

 

K dispozici je celkem 7 apartmánů s jednou až třemi ložnicemi. Nejmenší apartmány mají jednu ložnici a prostornou terasu, větší mezonetové apartmány mají 2 ložnice a balkon. Největší apartmány se rozkládají na třech podlažích a kromě tří ložnic a terasy mají i soukromou saunu.

 

Všechny apartmány jsou kompletně zařízeny a mají plně vybavenou kuchyň a moderní koupelnu. Auto je možné zaparkovat přímo u domu na jednom z parkovacích míst. K dispozici je prostorná lyžárna a úschovna kol.

Planneralm a okolí

Planneralm je nejvýše položené lyžařské středisko Štýrska. Díky nadmořské výšce

1 600 metrů nad mořem, severní orientaci svahů a skvělým povětrnostním podmínkám zde nejsou potřeba sněhová děla - na všech 16 kilometrech sjezdovek je možné celou sezónu lyžovat na přírodním sněhu. Vzhledem ke své poloze a malé rozloze se nemusíte bát přeplněných svahů ani front na lanovku. Sjezdovky jsou široké, přehledné a ideální i pro rodiny s dětmi. Široké hlavní sjezdovky, které vedou kolem sedačkových lanovek Rotbühel a Plannereck, jsou zhruba 1 500 metrů dlouhé a překonávají převýšení 400 metrů. Mezi sjezdovkami vedou přehledné a velmi dobře dostupné freeridové terény, které jsou zajištěné proti lavinám. V dolní části areálu se nachází snowpark, k dispozici je i osvětlená sáňkařská dráha, běžecké tratě a zimní turistické stezky.

Komu by malý klidný rezort nestačil, si může zajet do necelých 30 kilometrů vzdáleného lyžařského areálu Tauplitz anebo do 40 - 60 kilometrů vzdáleného Schladmingu.

 

I v létě si Planneralm udržuje pověst místa bez náporu turistů. Lanovky v létě nejsou v provozu a nádherné výhledy z dvoutisícovek obklopujících Planneralm si užívají jen ti, kteří si na ně vyšlapou pěšky. Vzhledem k nadmořské výšce obce se však nejedná o nijak náročné túry.

 

Komu by nestačily výlety v okolí Planneralmu a užívání si klidu daleko od hektických všedních dní, může zajet do údolí Enže a vybrat si jednu z mnoha způsobů, jak aktivně strávit volný čas. Mezi ty oblíbené patří:

  • výlety k překrásným vodopádům a jezerům (například po stezce Wilde Wasser, která jako první získala označení National Geographic Path),  

  • cyklotrasy údolím Enže (Ennsradweg) i náročné trasy pro horská kola kolem Dachsteinu,

  • 22 zajištěných lezeckých cest včetně známé Sky Walk, jedné z nejtěžších ferrat ve východních Alpách,

  • rafting na řece Enži,

  • golf na některém z pěti nádherných a náročných golfových hřišť,

  • gastroturistika i výlety za kulturou (například do benediktinského opatství v Admontu se světoznámou knihovnou).

Dojezdnost

Planneralm patří k lokalitám, které jsou velmi dobře dostupné z České republiky i Slovenska.

Nejrychlejší cesta z Prahy vede přes České Budějovice, Linec a Liezen.

Vzdálenost 390 kilometrů lze při běžné dopravní situaci zvládnout za 4,5 hodiny.  

 

Z Brna vede nejkratší cesta přes Videň, průsmyk Semmering, Bruck an der Mur a Liezen.

V závislosti na průjezdnosti Vídně lze tuto trasu dlouhou 400 km zvládnout za 4,5 hodiny.

Z Bratislavy je cesta o 60 kilometrů kratší (tj. 340 km) a zabere méně než 4 hodiny.

Další informace

V případě zájmu o nezávaznou rezervaci konkrétního apartmánu nebo o další podrobnosti ohledně projektu (plánky apartmánů, kalkulace výnosu, informace o procesu koupě atd.)

nás prosím neváhejte kontaktovat.

bottom of page