top of page

Bad Kleinkirchheim / Nockberge

166.000 - 303.000 EUR 

Ski in&out apartmány v krásných selských staveních

Shrnutí

země:

Rakousko (Korutany)

resort/region:

Bad Kleinkirchheim

město/obec:

St. Oswald / Kirchleitn

status:

investiční apartmány

Kontakt:

+420 604 632 475

info @ sur-real.cz

(s možností osobního využití)

velikost:

34,57 – 69,47 m²

cena:

166.000 - 303.000 EUR

Základní informace

O krásách Korutan jsme na tomto webu psali několikrát. Díky příjemnému klimatu, křišťálově čistým a teplým jezerům a blízkosti Itálie či Slovinska se tato nejjižnější spolková země Rakouska stává stále populárnější destinací i pro turisty z Česka i Slovenska.

 

Perlou Korutan je Bad Kleinkirchheim - městečko s celoročně fungujícími termálními lázněmi Thermal Römerbad a Thermen St. Kathrein, a zároveň lyžařské středisko, kde trénoval a vítězil slavný Franz Klammer. A také ideální letovisko pro letní dovolenou, položené na úpatí národního parku Nockberge, který byl v roce 2012 zapsán jako biosférická rezervace do seznamu přírodních památek UNESCO.

Pět kilometrů od centra Bad Kleinkirchheimu, přímo vedle sjezdovky a spodní stanice lanovky Brunnach najdeme dvě idylické vesničky s dřevěnými domky, které vypadají jako z počátku minulého století. Tento nádherný komplex slouží k celoročnímu turistickému ubytování, a apartmány v rámci jednotlivých domků jsou aktuálně nabízeny k prodeji.

Komplex je plně v provozu a jeho součástí je mimo jiné i stylová restaurace, sauna, rybníček (biotop) určený ke koupání, dvě dětská hřiště, louka pro psy a yoga-fitness centrum. Jedná se o klasický případ slow travel a slow food resortu s důrazem na klid, souznění s přírodou a vychutnávání přírodních i gastronomických zážitků.

Aktuální nabídka (výběr)

V rámci komplexu je k dispozici téměř 100 apartmánů, z nichž vybíráme základní typy, které jsou v nabídce. V případě konkrétního zájmu je k dispozici kompletní přehled apartmánů včetně informací

o jejich velikosti, orientaci, kapacitě a ceně.

Standardní cena v tabulce zahrnuje apartmán včetně kompletního vybavení (nábytek, zařízení koupelny a kuchyně) a parkovací místo. Koupě apartmánu je osvobozena od DPH, dodatečné náklady spojené

s pořízením (daň z převodu nemovitosti, poplatek za vklad do katastru, právní poplatky za přípravu smluvní dokumentace a advokátní úschovu, provize za zprostředkování) dosahují cca 9 % kupní ceny.

Označení

Typ

Obytná plocha

(v m²)

Balkon / terasa

(v m²)

Počet

pokojů

Aktuální cena

Stav

TOP 3-1

přízemí

53,31

-

3

249.000 EUR

VOLNÝ

TOP 3-4

53,38

1. patro

8,09

3

263.000 EUR

VOLNÝ

TOP 9-1

přízemí

34,63

-

2

166.000 EUR

VOLNÝ

TOP 9-2

přízemí

34,57

-

2

166.000 EUR

VOLNÝ

TOP 16-1

přízemí

34,63

-

2

169.000 EUR

VOLNÝ

TOP 16-2

přízemí

34,57

-

2

176.000 EUR

VOLNÝ

Výnos z pronájmu / možnost osobního využití

Apartmány jsou určeny k TURISTICKÉMU PRONÁJMU s možností vlastního využití 

4 týdny v roce.

Kupující uzavírá smlouvu se správcovskou agenturou, která zabezpečuje kompletní celoroční správu, která zahrnuje mimo jiné:

  • nabídku apartmánů pro účely ubytování (Booking.com, Trivago atd.),

  • rezervační systém a ubytování hostů (check-in / check-out),

  • pojištění,

  • údržbu a běžné opravy,

  • úklid apartmánů, pokojů i společných prostor.

Vlastník dostává každoročně garantovaný výnos z pronájmu ve výši

  • 4 % kupní ceny v případě, že v daném roce využívá apartmán pro osobní účely, anebo

  • 5 % kupní ceny v případě, kdy vlastník svůj apartmán nevyužívá a drží pouze jako investici.

Jedná se o čistý výnos po odečtení veškerých provozních nákladů.

Vybavení apartmánů a resortu

Apartmány jsou umístěny v dřevěných a zděných domcích v rakouském selském stylu - iluze sto let starého vesnického stavení je dokonalá. Pro stavbu bylo použito dřevo z originálních horských usedlostí, a apartmány jsou tak prostoupeny příjemnou vůní borovice. 

Navzdory tomu, že interiér evokuje starý horský domek, jeho vybavení je veskrze současné.

V apartmánech najdeme krásná kachlová kamna, ale i

  • moderně zařízenou koupelnu a

  • kuchyňský kout s indukční varnou deskou, pečící troubou, myčkou a italským designovým nádobím.

Vysokorychlostní internet je samozřejmostí.

V rámci rezortu funguje stylová restaurace a obchůdek, pro hosty je k dispozici přírodní bazén (biotop) s travnatou pláží, prostorná sauna, yoga-fitness centrum, herna a dvě velká venkovní hřiště pro děti, louka pro psy, a také úschovna kol a lyží. Parkoviště je umístěno před vstupem do areálu, a celý rezort je tak koncipován bez aut.

Bad Kleinkirchheim a okolí

Samotné lyžařské středisko Bad Kleinkirchheim disponuje 104 kilometry upravených sjezdovek, z toho je 18 km modrých, 78 km červených a 8 km černých. Areál obsluhuje celkem 25 moderních lanovek a vleků. K dispozici je i 23 restaurací a horských chat. Pokud budete mít štěstí, můžete na svahu potkat olympijského vítěze ve sjezdu a místní legendu - "císaře" Franze Klammera. Ten zde pořádá takzvané "Ski before 9" - společné snídaně a ranní lyžování pro omezený počet zájemců. Vyznavačům běžkařských tratí je určena upravená trať Römerloipe o délce 8 kilometrů.

Zavedený slogan používaný v Bad Kleinkirchheimu je „ze sjezdovky rovnou do termálních lázní“.  A je pravda, že pokud jde o možnost relaxace v termálních koupelích, patří toto letovisko k absolutní špičce. V lázních Thermal Römerbad je možné si po celodenním lyžování odpočinout v bazénech s 34 stupňů teplou termální vodou anebo navštívit wellness s třinácti saunami. Rodinné lázně St. Kathrein nabízí navíc i dětské bazény a jednu z nejdelších skluzavek v Korutanech.

 

V létě je Bad Kleinkirchheim výchozím bodem pro nádherné túry v pohoří Nockberge, které svým charakterem připomíná Nízké Tatry nebo poloniny na Zakarpatské Ukrajině. 

Po hřebenech Nockberge se vine asi nejkrásnější panoramatická silnice Rakouska - Nockalmstrasse, oblíbená mezi cyklisty i motokáři. Vyznavačům BMX a horských kol je určen nejdelší flow country trail v Evropě - 15 kilometrů dlouhý sjezd s největším sklonem 8%, který vede z horní stanice lanovky Kaiserburg až do Bad Kleinkirchheimu a překonává převýšení

1200 metrů.

 

Příjemné osvěžení nabízí asi 20 kilometrů vzdálené Millstätter See - jedno z největších korutanských jezer vyhlášené svojí čistou a v létě krásně teplou vodou (až 27°C). Nabídka aktivit v okolí Millstätter See zahrnuje vodní sporty, cyklistiku, turistiku, rybolov i gastronomii.

 

Dalším turistickým magnetem vzdáleným 17 kilometrů od apartmánů je vesnice Feld am See u jezera Brennsee, které je rájem pro jachtaře a windsurfaře, ale také milovníky rybaření a gastronomie. V létě se ve Feld am See koná velký rybí festival.

V zimě je zamrzlé jezero Brennsee využíváno k bruslení, plachtění na ledě i curlingu.

Pro milovníky golfu nabízí Bad Kleinkirchheim golfové hřiště s 18 jamkami.

Dojezdnost

Korutany jsou skvěle dostupné zejména pro návštěvníky z Moravy a Slovenska. Nejkratší cesta do Bad Kleinkirchheimu vede přes Vídeň a dále po rychlostní cestě S6 přes Semmering a Bruck an der Mur, poté dále údolím řeky Mur a přes sedlo Turracher Höhe.

Cesta z Bratislavy měří jen 380 kilometrů a (v závislosti na dopravní situaci ve Vídni) ji lze zvládnout za 4 až 4,5 hodiny. Z Brna pojedete zhruba o 60 kilometrů a tři čtvrtě hodiny déle.

 

Nejrychlejší cesta z Prahy vede přes Linec a Salzburg, a poté po dálnici A10 až k Millstätter See. Cesta až do Bad Kleinkirchheimu měří 550 km a trvá 6,5 hodiny.

Alternativní cesta z Lince přes Liezen a Murau je o 50 kilometrů kratší, ale obvykle pomalejší.

Další informace

V případě zájmu o nezávaznou rezervaci konkrétního apartmánu nebo o další podrobnosti ohledně projektu (plánky apartmánů, kalkulace výnosu, informace o procesu koupě atd.)

nás prosím neváhejte kontaktovat.

bottom of page