top of page

Nassfeld / Hermagor

298.000 - 569.250 EUR 

Luxusní apartmány na krásném selském dvoře

Shrnutí

země:

Rakousko (Korutany)

resort/region:

Nassfeld

město/obec:

Rattendorf

status:

bydlení

(s možností pronájmu pro turistické účely)

velikost:

55,76 –124,66 m²

cena:

298.000 - 569.250 EUR

Kontakt:

+420 604 632 475

info @ sur-real.cz

Základní informace

Korutany jsou tou nejoblíbenější spolkovou zemí Rakouska pro milovníky letní turistiky, cyklistiky a koupání. Vděčí za to příjemnému klimatu, velkému množství slunečních hodin, a křišťálově čistým a

v létě nezvykle teplým jezerům.

 

Nesmíme ale zapomenout, že Korutany leží v Alpách a najdeme v nich jak třitisícové vrcholy, tak vyhlášená lyžařská střediska.

 

Rattendorf je výjimečný v tom, že nabízí to nejlepší z letních i zimních Korutan. Leží v údolí řeky Gail přímo na cyklostezce, 20 minut cesty od vyhlášených jezer Presseggersee a Weissensee.

Zároveň ho dělí jen 2,5 kilometru od lanovky Millenium Express do lyžařského střediska Nassfeld.

Selský dvůr Haus Vögele na východním okraji vesnice sloužil mnoho let jako ubytovací zařízení. Aktuálně prochází kompletní rekonstrukcí. Výsledkem je sedm luxusních apartmánů v areálu se saunou, koupacím jezírkem, krbovou halou a dalším zázemím.

 

Předpokládaný termín dokončení rekonstrukce je jaro 2025.

Aktuální nabídka

Označení

Patro

Obytná plocha

(v m²)

Balkon / terasa

(v m²)

Zahrada

(v m²)

Počet

pokojů

Aktuální

cena

Stav

TOP 2

přízemí

90,93

18,00

158,00

3

459.250 EUR

VOLNÝ

TOP 4

1. patro

55,76

4,00

-

2

298.000 EUR

VOLNÝ

TOP 5

1. patro

93,08

7,57

-

3

469.000 EUR

VOLNÝ

TOP 6

podkroví

124,66

21,56

-

4

569.250 EUR

VOLNÝ

Výnos z pronájmu / možnost osobního využití

Apartmány jsou určeny k bydlení / neomezenému osobnímu využití*.

Majitelé apartmánů mohou své apartmány nabídnout k dlouhodobému či krátkodobému (turistickému) pronájmu, služby provozovatelské agentury nejsou zajištěny.

* Pozn.: Ohledně možnosti využívání apartmánů, registrace trvalého či přechodného bydliště, a případných souvisejících

   účetních/daňových povinností doporučujeme právní a daňovou konzultaci, kterou jsme připraveni zprostředkovat.

Vybavení apartmánů a resortu

Pečlivou rekonstrukcí a revitalizací vzniklo pod jednou střechou sedm apartmánů s vlastní zahradou a balkonem nebo terasou. K dispozici jsou společenské místnosti, jako je

  • sauna,

  • koupací jezírko,

  • zahrada,

  • velká vstupní hala s krbem,

  • seminární nebo konferenční místnost,

  • dílna,

  • sušárna.

Lyžařský areál Nassfeld a údolí Gailtal

Na svazích nad Rattendorfem se rozkládá lyžařské středisko Nassfeld s 110 kilometry sjezdovek. Ze všech rakouských středisek nabízí nejvíce slunička a také tu nejlepší kávu – protože leží přímo na hranicích s Itálií.

Do Nassfeldu se z Rattendorfu dostanete jednoduše - asi 150 metrů od ubytování se nachází zastávka skibusu, který vás během čtyř minut zaveze k lanovce Millenium Express. Tato nejdelší lanovka v Rakousku vás na jeden zátah vyveze až na jeden z nejvyšších bodů areálu – horu Madritschen s nadmořskou výškou 1918 metrů.

V Nassfeldu se nazapomíná ani na běžkaře – pro ně jsou připraveny upravené okruhy na italské straně sedla Passo Pramollo, kolem stejnojmeného jezera.

 

Lanovka Millenium Express je v provozu i v létě a během několika minut vás vyveze na start celodenní horské túry po hřebeni Karnských Alp anebo jen příjemné procházky okolo restaurací a letních atrakcí ve středisku Nassfeld. Oblast je mimořádně oblíbená i milovníky horolezení a zajištěných cest – velmi hezká je například via ferrata Däumling se čtyřmi lanovými mosty.

V létě je údolí Gailtal rájem pro cyklisty. Při výletech podél řeky Gail nebo do okolních kopců lze zkombinovat kolo s vlakem – zastávka Rattendorf-Jenig se nachází pouhý kilometr od ubytování. Na kole i vlakem můžete dojet třeba k 20 kilometrů vzdálenému jezeru Pressegger See, které patří společně s Klopeiner See k těm nejteplejším v Alpám. V létě dosahuje teplota vody až 28 stupňů.

A nesmíme zapomenout na Itálii a Slovinsko, které jsou hned "za rohem".  Z Rattendorfu je tak možné se během jednoho dne zajet vykoupat k Jaderskému moři anebo si udělat příjemný výlet do Udine, Lublaně, Terstu či Benátek.

Dojezdnost

Korutany jsou skvěle dostupné zejména pro návštěvníky z Moravy a Slovenska. Nejkratší cesta vede po dálnici A2 z Vídně kolem Štýrského Hradce, Klagenfurtu a Villachu. Těsně před hranicemi s Itálií odbočuje z dálnice silnice B111 do údolí Gailtal a přes město Hermagor.

Cesta z Bratislavy měří cca 480 kilometrů a trvá necelých 5 hodin.

Z Brna pojedete zhruba o 60 kilometrů a necelou hodinu déle.

 

Nejkratší cesta z Prahy vede přes Linec a Salzburg, a poté po dálnici A10 až do Korutan. Cesta až do Rattendorfu měří 580 km a trvá 6,5 až 7 hodin.

Další informace

V případě zájmu o nezávaznou rezervaci konkrétního apartmánu nebo o další podrobnosti ohledně projektu (plánky apartmánů, kalkulace výnosu, informace o procesu koupě atd.)

nás prosím neváhejte kontaktovat.

TOP 7

podkroví

68,80

-

-

3

358.000 EUR

VOLNÝ

*  Cena zahrnuje apartmán včetně sklepní kóje v přízemí a venkovní parkovací místo. V případě zájmu si kupující může připlatit 7,500 EUR za parkovací místo pod přístřeškem      nebo 21.500 EUR za garážové stání.

    Uvedená cena nezahrnuje nábytkový balíček a vybavení kuchyně, které může být přikoupeno za cenu přibližně 310 EUR / m².  Např. nábytek a kompletní vybavení kuchyně

    pro apartmán TOP 4  (55,76 m²) je k dispozici za cca 17.000 EUR.

bottom of page