top of page

Nassfeld / Hermagor

249.250 - 459.750 EUR 

To nejlepší z letních i zimních Korutan  

Shrnutí

země:

Rakousko (Korutany)

resort/region:

Nassfeld

město/obec:

Rattendorf

status:

investiční apartmány

(s možností osobního využití)

velikost:

59,21 –107,70 m²

cena:

249.250 - 459.750 EUR

Kontakt:

+420 604 632 475

info @ sur-real.cz

Základní informace

Korutany jsou tou nejoblíbenější spolkovou zemí Rakouska pro milovníky letní turistiky, cyklistiky a koupání. Vděčí za to příjemnému klimatu, velkému množství slunečních hodin, a křišťálově čistým a

v létě nezvykle teplým jezerům.

 

Nesmíme ale zapomenout, že Korutany leží v Alpách a najdeme v nich jak třitisícové vrcholy, tak vyhlášená lyžařská střediska.

 

Projekt Rattendorf je výjimečný v tom, že nabízí to nejlepší z letních i zimních Korutan. Leží v údolí řeky Gail přímo na cyklostezce, 20 minut cesty od vyhlášených jezer Presseggersee a Weissensee.

Zároveň ho dělí jen 2,5 kilometru od lanovky Millenium Express do lyžařského střediska Nassfeld.

 

Projekt vznikl v roce 2019. Nejprve byly postaveny chalety s celkem 45 ubytovacími jednotkami pro

4-6 osob, v letech 2021 - 2023 pak proběhla rekonstrukce budovy restaurace a její navýšení o 2 patra

s 15 novými apartmány.

 

Resort je plně v provozu a je možné jej využívat 11 měsíců v roce (květen - duben).  

Aktuálně zbývá v nabídce několik posledních apartmánů a ubytovacích jednotek v rámci některých chaletů.

Aktuální nabídka

Označení

Typ

Obytná plocha

(v m²)

Balkon / terasa

(v m²)

Počet

ložnic

Počet

osob

Aktuální

cena

Stav

TOP 11

apartmán

107,70

20,44

3

6

459.750 EUR

VOLNÝ

TOP 13

apartmán

59,21

11,60

1

2-4

249.250 EUR

VOLNÝ

TOP 14

apartmán

104,09

28,78

3

6

449.500 EUR

VOLNÝ

4A

chalet

74

10,54

3

6

275.000 EUR

VOLNÝ

4B

chalet

74

10,54

3

6

275.000 EUR

VOLNÝ

Výnos z pronájmu / možnost osobního využití

Apartmány i chalety jsou určeny k TURISTICKÉMU PRONÁJMU s možností vlastního využití

3 týdny ročně (2 týdny v létě, 1 týden v zimě), mimo sezónu je možné domluvit i větší rozsah.

Správu a pronájem apartmánů zajišťuje profesionální agentura – tak, aby měl majitel s nemovitostí minimální starost. Čistý výnos z pronájmu (po odečtení provozních nákladů a odměny za správu) dosahuje až 5 % ročně.

Vybavení apartmánů a resortu

Apartmány i chalety byly postaveny s využitím vysoce kvalitních materiálů od místních dodavatelů, prim hraje světlé dřevo. Kuchyně, obývací pokoje, ložnice a koupelny jsou plně vybaveny do posledního detailu – stačí si jen přivézt jen tašku s oblečením, kolo či lyže (pokud si je nepůjčíte na místě).

 

Ubytovací komplex má vlastní restauraci s celodenním provozem.

K dispozici je lyžárna a úschovna kol, i nabíjecí stanice pro elektromobily.

Lyžařský areál Nassfeld a údolí Gailtal

V kopcích nad Rattendorfem se rozkládá lyžařské středisko Nassfeld s 110 kilometry sjezdovek. Ze všech rakouských středisek nabízí nejvíce slunička a také tu nejlepší kávu – protože leží přímo na hranicích s Itálií.

Do Nassfeldu se z Rattendorfu dostanete jednoduše - asi 150 metrů od ubytování se nachází zastávka skibusu, který vás během čtyř minut zaveze k lanovce Millenium Express. Tato nejdelší lanovka v Rakousku vás na jeden zátah vyveze až na jeden z nejvyšších bodů areálu – horu Madritschen s nadmořskou výškou 1918 metrů.

V Nassfeldu se nazapomíná ani na běžkaře – pro ně jsou připraveny upravené okruhy na italské straně sedla Passo Pramollo, kolem stejnojmeného jezera.

 

Lanovka Millenium Express je v provozu i v létě a během několika minut vás vyveze na start celodenní horské túry po hřebeni Karnských Alp anebo jen příjemné procházky okolo restaurací a letních atrakcí ve středisku Nassfeld. Oblast je mimořádně oblíbená i milovníky horolezení a zajištěných cest – velmi hezká je například via ferrata Däumling se čtyřmi lanovými mosty.

V létě je údolí Gailtal rájem pro cyklisty. Při výletech podél řeky Gail nebo do okolních kopců lze zkombinovat kolo s vlakem – zastávka Rattendorf-Jenig se nachází pouhý kilometr od ubytování. Na kole i vlakem můžete dojet třeba k 20 kilometrů vzdálenému jezeru Pressegger See, které patří společně s Klopeiner See k těm nejteplejším v Alpám. V létě dosahuje teplota vody až 28 stupňů.

A nesmíme zapomenout na Itálii a Slovinsko, které jsou hned "za rohem".  Z Rattendorfu je tak možné se během jednoho dne zajet vykoupat k Jaderskému moři anebo si udělat příjemný výlet do Udine, Lublaně, Terstu či Benátek.

Dojezdnost

Korutany jsou skvěle dostupné zejména pro návštěvníky z Moravy a Slovenska. Nejkratší cesta vede po dálnici A2 z Vídně kolem Štýrského Hradce, Klagenfurtu a Villachu. Těsně před hranicemi s Itálií odbočuje z dálnice silnice B111 do údolí Gailtal a přes město Hermagor.

Cesta z Bratislavy měří cca 480 kilometrů a trvá necelých 5 hodin.

Z Brna pojedete zhruba o 60 kilometrů a necelou hodinu déle.

 

Nejkratší cesta z Prahy vede přes Linec a Salzburg, a poté po dálnici A10 až do Korutan. Cesta až do Rattendorfu měří 580 km a trvá 6,5 až 7 hodin.

Další informace

V případě zájmu o nezávaznou rezervaci konkrétního apartmánu nebo o další podrobnosti ohledně projektu (plánky apartmánů, kalkulace výnosu, informace o procesu koupě atd.)

nás prosím neváhejte kontaktovat.

bottom of page