top of page

Katschberg:

229.000 - 566.000 EUR 

Krásné apartmány uprostřed lyžařského střediska

Shrnutí

země:

Rakousko (Korutany)

resort/region:

Katschberg

město/obec:

Katschberghöhe (Rennweg am Katschberg)

status:

investiční apartmány určené k turistickému pronájmu

Kontakt:

+420 604 632 475

info @ sur-real.cz

(s možností bezplatného osobního využití)

velikost:

37,24 – 61,80 m² 

cena:

299.000 - 479.000 EUR

KUPUJÍCÍ NEPLATÍ ZPROSTŘEDKOVATELSKOU PROVIZI.

Základní informace

Necelých šest kilometrů dlouhý dálniční tunel Katschberg, který se nachází na rakouské dálnici A10 mezi Salzburkem a Villachem, využívají každým rokem desetitisíce turistů na cestě do Chorvatska či Itálie.

 

Velká část z nich si přitom neuvědomí, že právě minula stejnojmenný vysokohorský průsmyk ve výšce 1,640 metrů nad mořem, kolem kterého se rozkládá krásné lyžařské středisko Katschberg-Aineck. A přitom právě tento areál považují Rakušané za svůj dovolenkový ráj pro celou rodinu a chrání si jej jako své malé soukromé tajemství.

 

Přímo v horském sedle, pouhých 500 metrů od hlavní lanovky, v docházkové vzdálenosti od restaurací, obchodů a barů, byl právě dostavěn a uveden do provozu nový apartmánový komplex s 19 byty a podzemním parkovištěm.

 

Projekt už je z velké části rozprodán, v nabídce je několik posledních apartmánů.

Aktuální nabídka

Označení

Patro

Apartmán

(v m²)

Terasa

(v m²)

Ložnice

Koupelny

Aktuální

cena*

Stav

TOP 14

2. patro

37,24

6,35

1

1

299.000 EUR

VOLNÝ

TOP 18

3. patro

61,80

7,68

2

2

479.000 EUR

VOLNÝ

Cena zahrnuje jedno parkovací místo. Nezahrnuje nábytek v ceně 15.000 - 20.000 EUR / apartmán.

Výnos z pronájmu / možnost osobního využití

Apartmány jsou kompletně zařízené a plně v provozu.

 

Vlastník svůj apartmán může využívat zdarma v rozsahu 6 týdnů kdykoliv během roku, navíc má možnost využít i tzv. last minute pobyty (tedy rezervaci na poslední chvíli v době, kdy není apartmán rezervován pro běžné ubytované hosty.

 

O kompletní údržbu, správu, provoz recepce a marketing se stará specializovaná firma. Ta dvakrát ročně (po ukončení letní a zimní sezóny) posílá vlastníkovi každého apartmánu čistý výnos z pronájmu – tj. příjmy z ubytování po odečtení provozních nákladů a odměny za správu.

Vybavení apartmánů a resortu

Apartmánový dům bude postaven v typickém alpském stylu, s dřevěnou fasádou.

Samozřejmostí je využití kvalitních materiálů jak v rámci stavby, tak zařízení interiéru.

 

V apartmánovém domě nebude chybět recepce a lyžárna, příjemným bonusem jsou sklepní kóje pro vlastníky apartmánů.

Ubytovaní hosté (i samotní vlastníci apartmánů) mohou během svého pobytu využít wellness se saunou a odpočinkovou místností.

Katschberg a okolí

Horský průsmyk Katschberg se nachází ve výšce 1,640 metrů nad mořem, na hlavním alpském hřebeni, který odděluje Salcbursko a Korutany. Oblast tak nabízí to nejlepší z obou spolkových zemí – úchvatnou přírodu a vysokohorskou krajinu.

 

Region Katschberg zahrnuje tři vesnice –Katschberghöhe přímo v horském sedle Katschberg, St. Margarethen v salcburském údolí Lungau, a Rennweg na korutanské jižní straně masivu Vysokých Taur.

 

Milovníci zimních sportů si zde přijdou na své na 70 kilometrech sluncem prozářených sjezdovek všech obtížností. Pro velmi pokročilé lyžaře je určena černá, tři kilometry dlouhá a částečně neupravená Diretissima, která je se svým takřka 100% sklonem jednou z nejprudších sjezdovek v celém Rakousku. Rodiny s dětmi ocení cvičnou louku v samotném horském sedle Katschberg nebo modrou sjezdovku Branntweiner. Lyžařský areál obsluhuje celkem 16 moderních lanovek, které vedou na nejvyšší okolní kopce - Tschaneck

(2 030 m) a Aineck (2 220 m). Sjezd z Ainecku do údolí Lungau měří 6 kilometrů a překonáte při něm převýšení více než 1100 metrů.

 

Velkou výhodou Katschbergu jako destinace pro letní dovolenou je jeho skvělá poloha mezi Vysokými Taurami a biosferickým parkem Nockberge. Taury mají ryze alpský charakter a směrem na západ postupně překonávají třítisícovou výšku. Nockberge svými travnatými kopci připomínají spíše Nízké Tatry nebo ukrajinské poloniny, a jsou rájem pro všechny věkové kategorie horských turistů.

 

V létě můžete s rodinou navštívit zábavní park Katschhausen, kde si děti mohou užít minizoo nebo se vyřádit ve vodním světe s můstky a skluzavkami. K dispozici je i golfové hřiště Golfclub Lungau – Katschberg.

Dojezdnost

  • z Prahy:                  490 km (5 – 6 hodin)

  • z Brna:                    430 km (5 – 5,5 hodiny)

  • z Bratislavy:           370 km (4 - 4,5 hodiny) 

Další informace

V případě zájmu o nezávaznou rezervaci konkrétního apartmánu nebo o další podrobnosti ohledně projektu (plánky apartmánů, kalkulace výnosu, informace o procesu koupě atd.) nás prosím neváhejte kontaktovat.

bottom of page