top of page

Korutanská jezera

489.000 - 539.900 EUR 

Apartmány na pláži nejteplejšího alpského jezera

Shrnutí

země:

Rakousko (Korutany)

resort/region:

Klopeiner See

město/obec:

Unterburg am Klopeiner See

status:

investiční apartmány

(s možností osobního využití)

velikost:

71,31 – 104,55 m²

cena:

480.000 - 740.000 EUR

Kontakt:

+420 604 632 475

info @ sur-real.cz

KUPUJÍCÍ NEPLATÍ ZPROSTŘEDKOVATELSKOU PROVIZI.

Základní informace

Rakouské investiční apartmány nenajdete jen ve vyhlášených lyžařských střediscích na dohled od sjezdovek a kabinových lanovek.

 

V posledních letech se objevuje stále více investorů, kteří dávají přednost letním aktivitám - a hledají lokality vhodné pro koupání,  vodní sporty a nenáročnou cykloturistiku. Právě pro ně jsou Korutany - nejjižnější spolková země Rakouska - jako stvořené. Nikde jinde v Alpách nenajdete pohromadě tolik nádherných horských jezer s písečnými plážemi a teplou křišťálově čistou vodou jako právě zde.

Jedno z vůbec nejteplejších alpských jezer, jehož voda dosahuje v létě až 28 stupňů, se jmenuje Klopeiner See. Nachází se nedaleko města Völkermarkt, mezi řekou Drávou a hřebenem Kamnických Alp, které odddělují Korutany od Slovinska.

 

Přímo na břehu tohoto jezera se aktuálně staví nový komplex Lakeside Resort Klopeiner See

41 investičními apartmány, z nichž několik je ještě k prodeji. 

 

Apartmánový dům bude uveden do provozu v červenci 2024.

Aktuální nabídka

Apartmán

Patro

Obytná plocha

(v m²)

Balkon / terasa

(v m²)

Počet

ložnic

Počet

osob

Aktuální

cena*

Stav

EG 9

přízemí

103,72

12,15

3

8

590.000 EUR

VOLNÝ

1. OG 4

72,87

1. patro

48,33

3

8

480.000 EUR

VOLNÝ

1. OG 6

93,86

1. patro

38,89

3

8

610.000 EUR

VOLNÝ

1. OG 9

1. patro

104,55

12,04

3

8

620.000 EUR

VOLNÝ

2. OG 9

2. patro

104,55

12,04

3

8

650.000 EUR

VOLNÝ

3. OG 9

3. patro

104,55

12,04

3

8

680.000 EUR

VOLNÝ

4. OG 4

4. patro

98,03

22,95

3

8

740.000 EUR

VOLNÝ

4. OG 7

4. patro

71,31

30,00

2

6

590.000 EUR

VOLNÝ

* Cena zahrnuje kompletní vybavení nábytkem a komoru o velikosti 2,5 m². 

Výnos z pronájmu / možnost osobního využití

Apartmány jsou určeny k TURISTICKÉMU PRONÁJMU.

Správu a provoz projektu zabezpečuje správcovská společnost, která zajišťuje 

  • rezervační systém a ubytování hostů (check-in / check-out),

  • domovní správu a údržbu,

  • marketing / nabízení apartmánů pro účely turistického ubytování,

  • úklid apartmánů, pokojů i společných prostor.

Majitelé mohou svůj apartmán využívat pro osobní účely po dobu až 6 týdnů

v roce (3 týdny během letní a 3 týdny během zimní sezóny).

Vybavení apartmánů a resortu

Nový aparthotel Lakeside Resort Klopeiner See zahrnuje 41 apartmánů s prostornými lodžiemi, balkóny nebo terasami. V budově se nachází recepce, kavárna a bar.

 

V každém apartmánu naleznete obývací pokoj s pohodlnými pohovkami, kuchyň s jídelním stolem a kuchyňskou linkou s moderními vestavěnými spotřebiči, a jednu či více prostorných ložnic. Vybavení apartmánu včetně nábytku i designových doplňků je v příjemných pastelových barvách, apartmány jsou prosvětlené a působí velmi útulně.

Co ocení každý majitel i hotelový host, je soukromá travnatá pláž, která umožňuje neomezený přístup k jezeru. Bezprostředně vedle apartmánového domu se nachází velké wellness centrum s venkovním vyhřívaným bazénem a saunovým světem.

Klopeiner See a okolí

Jezero Klopeiner See si můžete užít po celý rok. Voda v jezeře dosahuje svou čistotou parametrů pitné vody a je po celé léto příjemně teplá. Již v červnu dosahuje její teplota 22°C a v srpnu se vyšplhá až na 26 – 28 stupňů

 

Travnaté pláže lákají k opalování a tyrkysová hladina jezera k nejrůznějším odpočinkovým a sportovním aktivitám od rybaření po windsurfing a potápění. Komu by jezero nestačilo, může si odpočinout ve wellness centru s venkovním bazénem a saunovým světem, které se nachází bezprostředně vedle apartmánového komplexu.

Okolní oblast nabízí více než 1 000 kilometrů turistických stezek, které vedou jak příjemně zvlněnou krajinou kolem řeky Drávy, tak po hraničním hřebenu Kamnických Alp, který místy stoupá až do výšky 2100 metrů nad mořem.

 

Díky husté síti cyklostezek v okolí Klopeinersee si můžete udělat výlet třeba do 28 kilometrů vzdáleného Klagenfurtu - krajského města Korutan a navštívit tamní historické centrum nebo zábavní park Minimundus s miniaturami světově proslulých budov. Anebo se můžete projet po vyhlášené Drauradweg – jedné z nejdelších a nejznámějších cyklostezek v Rakousku, která sleduje tok řeky Drávy od Dolomit až k hranicím se Slovinskem. V obou případech si můžete zpáteční cestu zjednodušit a vrátit se vlakem – nejbližší nádraží se nachází asi 3,5 km od apartmánového domu.

 

Oblast kolem Klopeiner See nabízí mnoho přírodních zajímavostí, které stojí za samostatný výlet:

  • Obir – největší krápníková jeskyně v Evropě (20 km),

  • Wildersteiner Wasserfall - nejvyšší volně padající vodopád v Evropě (20 km),

  • kaňon Trögerner Klamm (28 km),

  • přírodní rezervace Sablatnigmoor (5 km).

Rodiny s malými dětmi ocení velký zábavní park “Walderlebniswelt Klopeiner See” v nedaleké vesnici Sankt Kanzian s 80 atrakcemi na ploše 20 000 m².

Milovníci adrenalinu si mohou zase vyzkoušet bungee-jumping z Jauntalbrücke - nejvyššího železničního mostu ve střední Evropě, který překonává údolí Drávy ve výši 96 metrů.

 

Další nádherné výletní destinace nabízí Slovinsko nebo Itálie, do kterých to od Klopeiner See opravdu není daleko. Navštívit Julské Alpy, svézt se na raftu po nádherně modré řece Soče, anebo si udělat výlet k moři tak zvládnete během jednodenního výletu.

Milovníci golfu mohou využít areál GolfClub Klopeneinersee-Südkärnten s nejdelší sezónou v Rakousku – majitelé apartmánů Lakeside mají dokonce v tomto golfovém areálu slevu na vstup.

Ani v zimě se v jižních Korutanech nudit nebudete. Pouhých 20 kilometrů od komplexu se nachází lyžařský areál Petzen s 15 kilometry sjezdovek a běžeckou/biatlonovou arénou. Skvělé podmínky pro příznivce běhu na lyžích nabízí i aréna Pirkdorf v nedaleké obci Feistritz.

 

To vše v oblasti, kde si po celé rok, a tedy i v zimě, užijete nejvíc hodin slunečního svitu z celého Rakouska. Lyžování v Korutanech v příjemných teplotách a pod modrou oblohou tak připomíná spíše střediska v Itálii.

Dojezdnost

Korutany jsou skvěle dostupné zejména pro návštěvníky z Moravy a Slovenska. Díky rakouské dálnici A2 vedoucí z Vídně do Štýrského Hradce a dále do Klagenfurtu a Villachu se ke břehům Klopeiner See dostanou rychleji než z Čech.

Cesta z Bratislavy měří cca 365 kilometrů a trvá pouhé 4 hodiny. Z Brna pojedete zhruba

o 60 kilometrů a necelou hodinu déle.

 

Nejkratší cesta z Prahy vede přes Linec, poté na jih po Pyhrnské dálnici A9, a dále přes Judenburg a Völkermarkt. Celková vzdálenost je 535 kilometrů a cesta potrvá 6 až 7 hodin.

Další informace

KUPUJÍCÍ NEPLATÍ ZPROSTŘEDKOVATELSKOU PROVIZI.

 

V případě zájmu o nezávaznou rezervaci konkrétního apartmánu nebo o další podrobnosti ohledně projektu (plánky apartmánů, kalkulace výnosu, informace o procesu koupě atd.)

nás prosím neváhejte kontaktovat.

bottom of page