top of page

Korutanská jezera:

594.000 - 695.000 EUR 

Apartmány u Ossiacher See bez povinnosti pronájmu

Shrnutí

země:

Rakousko (Korutany)

resort/region:

Ossiacher See / Gerlitzen

město/obec:

Bodensdorf

status:

bydlení / neomezené osobní využití

Kontakt:

+420 604 632 475

info @ sur-real.cz

(s možností pronájmu pro účely turistického ubytování)

velikost:

65,22 – 82,79 m² 

cena:

594.000 - 695.000 EUR

KUPUJÍCÍ NEPLATÍ ZPROSTŘEDKOVATELSKOU PROVIZI.

Základní informace

Apartmány, které v rámci tohoto projektu nabízíme k prodeji, se nacházejí 100 metrů od břehu korutanského jezera Ossiacher See – jednom z turisticky nejoblíbenějších míst jižního Rakouska.

 

Původní budova vznikla a fungovala jako hotel. Od února 2023 prochází kompletní rekonstrukcí a rozšířením, jehož výsledkem bude apartmánový dům s 15 jedno- až čtyřpokojovými byty, z nichž každý má samostatnou terasu.

 

Apartmány budou určeny jak k turistickému ubytování, tak k bydlení nebo neomezenému volnočasovému využití.

Jedná se tak o další projekt, kde pronájem pro účely turistického ubytování je sice možný, ale není povinný. Majitelé mohou zvolit možnost svůj apartmán nepronajímat a využívat jej tak často, jak sami chtějí.

Předpokládané dokončení rekonstrukce se předpokládá na podzim roku 2024.

Aktuální nabídka

Označení

Patro

Apartmán

(v m²)

Terasa

(v m²)

Počet

pokojů

Aktuální

cena**

Stav

Odhad čistého

výnosu z pronájmu*

01

1. podlaží

77,31

15,49

3

5,25%

594.000 EUR

VOLNÝ

05

1. podlaží

82,79

15,02

4

5,18%

695.000 EUR

VOLNÝ

07

2. podlaží

65,26

31,89

4

6,30%

615.000 EUR

VOLNÝ

12

3. podlaží

65,22

22,31

4

6,04%

655.000 EUR

VOLNÝ

*  Jedná se o odhad čistého výnosu z pronájmu (po odečtení provozních nákladů a odměny provozovatele)  v případě nevyužívání apartmánu pro osobní využití

   ze strany majitele.

** Cena zahrnuje apartmán a jedno parkovací místo. V rámci prodeje se nepřičítá DPH (prodávající je neplátce).

    Ceny nezahrnují nábytek a kuchyňské vybavení. V případě zájmu o kompletní zařízení apartmánu prodávajícím se cena pohybuje v přibližné výši 400 EUR / .

Výnos z pronájmu / možnost osobního využití

Pokud se majitel apartmánu rozhodne pro variantu pronájmu svého apartmánu pro účely ubytování, uzavře smlouvu

s provozovatelskou agenturou, která zabezpečí veškerou správu a provoz, tj.:

  • nabídku ubytování na ubytovacích portálech (Booking, AirBnB),

  • prezentaci ubytování na internetu včetně optimalizace pro vyhledávače,

  • inkaso úhrad za ubytování,

  • řešení reklamací,

  • správu rezervací a check in/out hostů,

  • úklid apartmánu včetně výměny povlečení,

  • údržbu a drobné opravy.

Odměna provozovatelské agentury za výše uvedené služby činí 25 % z čistého příjmu za ubytování.

Pokud majitel apartmán pouze pronajímá a nevyužívá pro osobní pobyt, lze díky vysoké obsazenosti místních ubytovacích kapacit 

(až 300 dní v roce) očekávat čistý výnos z pronájmu až 8 % ročně.

Současně však platí, že vlastník není ve využívání svého apartmánu nijak časově omezen - tj. na rozdíl od většiny rakouských investičních apartmánů není v případě tohoto resortu stanoven maximální počet dní v roce pro bezplatné osobní využití.

Vybavení apartmánů a resortu

V rámci rekonstrukce hotelu i jednotlivých apartmánů jsou používány moderní materiály v nejvyšší kvalitativní třídě.

Apartmány maji samostatně ovládanou klimatizaci a podlahové topení.

 

Zařízení jednotlivých apartmánů nábytkem je dobrovolné. Pokud hodlají majitelé svůj apartmán využívat jen pro svoji osobní potřebu, mohou si pořídit vlastní nábytek a vybavení.

 

V případě, že se majitel rozhodne pro variantu pronájmu pro účely turistického ubytování, bude jeho apartmán upraven do okamžitě pronajímatelného stavu – tj. kompletně zařízen luxusním nábytkem, kompletním vybavením kuchyně a designovými doplňky.

 

Design interiéru lze upravit dle představ kupujícího (například je možný výběr z různých typů podlah), a je možné i propojit sousedící jednotky, a vytvořit tak větší apartmán.

Ossiacher See a okolí

Jezero Ossiacher See je jedním z nejkrásnějších korutanských jezer. Nachází se asi 10 kilometrů severně od Villachu a je příhodně položeno mezi horskými hřebeny Gerlitzen a Ossiacher Tauern.

 

Díky své mimořádně čisté vodě a příjemným letním teplotám až 27 °C je Ossiacher See ideálním místem pro koupání a odpočinek na travnatých plážích. Kromě toho však nabízí i řadu dalších aktivit, jak strávit příjemný den – ať už se jedná o windsurfing, wakeboarding, vodní lyžování, jízdu na katamaránu anebo kajaku. Jezero je vyhlášeným místem i pro chytání okounů, pstruhů a dalších druhů sladkovodních ryb.

 

V okolí se nachází nespočet turistických tras. Oblíbenou oblastí pro celodenní túry i příjemné procházky procházky je již zmíněný zmíněný masiv Gerlitzen, na který vede kabinová lanovka a ze kterého si můžete vychutnat nádherný panoramatický výhled přes polovinu Korutan.

 

Hustá síť cyklostezek v okolí jezera umožňuje příjemné výlety k okolním jezerům (Millstätter See, Wörther See) nebo do nedalekých měst, jako jsou Villach, Feldkirchen či korutanská metropole Klagenfurt. Cyklostezka Ossiacher See Radweg, která právě tato tři regionální centra spojuje, vede po severním břehu jezera přímo kolem resortu, a napojuje se na více než 300 kilometrů dlouhou cyklotrasu kolem řeky Drávy.

 

Villach stojí i za samostatnou návštěvu. Má krásné historické centrum s náměstím, kterému vévodí krásná barokní radnice. V lázeňském letovisku Villach-Warmbad najdete velkolepé termální lázně Kärnten Therme, s nejrůznějšími atrakcemi i velkým saunovým světem. Villach je i vyhlášené centrum místní gastronomie. Příjemný večer strávený procházkou městem tak můžete završit skvělou večeří v některé z restaurací, které využívají suroviny z okolních statků a farem.

 

Další nádherné výletní destinace nabízí Slovinsko nebo Itálie, do kterých to od Ossiacher See opravdu není daleko. Navštívit Julské Alpy, svézt se na raftu po nádherně modré řece Soče, anebo si udělat výlet k moři tak zvládnete během jednodenního výletu.

​Ani v zimě se u Ossiacher See nudit nebudete. Pouhých 100 metrů od resortu zastavuje skibus, který Vás zaveze k lanovce lyžařského areálu Gerlitzen. Z hlavního vrcholu ve výši 1 909 metrů vedou na všechny strany široké a přehledné sjezdovky ideální pro carvingové lyžování. Celkem areál nabízí 52 kilometrů sjezdovek, které obsluhuje 20 moderních vleků a lanovek, a dále 15 horských chat, běžkařský areál a dětský snowpark.

  

Za zmínku stojí i vápencová hora Dobratsch, která se nachází přímo nad Villachem. Dříve se zde nacházel lyžařský areál, ale lanovky byly před dvaceti lety demontovány a vznikl přírodní park, který je v zimě přístupný jen na sněžnicích či skialpech.

To vše v oblasti, kde si po celé rok, a tedy i v zimě, užijete nejvíc hodin slunečního svitu z celého Rakouska. Lyžování v Korutanech

v příjemných teplotách a pod modrou oblohou tak připomíná spíše střediska v Itálii.

Dojezdnost

  • z Prahy:                  565 km (6 – 7 hodin)

  • z Brna:                    445 km (4,5 – 5 hodin)

  • z Bratislavy:           385 km (4 - 4,5 hodiny)

Další informace

V případě zájmu o nezávaznou rezervaci konkrétního apartmánu nebo o další podrobnosti ohledně projektu (plánky apartmánů, kalkulace výnosu, informace o procesu koupě atd.)nás prosím neváhejte kontaktovat.

bottom of page