top of page

SUR-REAL nabízí investiční apartmány ve Švýcarsku


Od února 2023 rozšiřujeme naše portfolio investičních příležitostí o dva developerské projekty ve Švýcarsku - a to v kantonu Valais (německy Wallis). Kanton Valais se nachází na jihovýchodě této nádherné alpské země - na dohled od Mont Blancu, a je proslulý díky Ženevskému jezeru a nejvyšším alpským čtyřtisícovkám, mezi které patří Monte Rosa, Weisshorn a ikonický Matterhorn.


Zmíněnými dva projekty jsou:

  • investiční apartmány v největším švýcarském lázeňském středisku Leukerbad (více informací zde),

  • hotelový resort, který vznikne v Morgins na hranicích Švýcarska a Francie, v rozsáhlém lyžařském areálu Portes du Soleil (více informací zde).

Oproti rakouským nemovitostem mají investiční apartmány ve Švýcarsku tato specifika:


  1. Rozsah využití pro osobní účely není omezen zákonem ani územním rozhodnutím. Ve švýcarských apartmánech tak může majitel (případně jeho příbuzní či přátele) trávit podstatně delší dobu. V případě Morgins je apartmán možné využívat pro soukromou potřebu až 16 týdnů v roce. V případě Leukerbadu je využití pro soukromou potřebu dokonce neomezené.

  2. Osoby, které nemají trvalý či dlouhodobý pobyt ve Švýcarsku, mohou apartmán pořídit jen na základě speciálního povolení (Ausländer Bewilligung). Automatickou součástí služeb agentury, která zajišťuje pořízení apartmánu, je proto i kompletní asistence s podáním žádosti a vyřízením tohoto povolení.


Řada švýcarských bank nabízí financování nákupu apartmánu prostřednictvím hypotečního úvěru. Výše úvěru obvykle dosahuje 65% hodnoty nemovitosti. Úroková sazba takového úvěru aktuálně dosahuje výše kolem 2,5% p.a., a je tak výrazně nižší, než je v současnosti obvyklé v Česku.


Vedlejší náklady spojené s nákupem nemovitosti (daň z převodu nemovitosti, poplatek za vklad na katastr, notářské poplatky) se pohybují v rozmezí 2,8 – 3,3% z ceny nemovitosti.


Díky nízkým nákladům na financování a nadstandardním možnostem využití pro soukromé účely lze předpokládat, že apartmány budou rychle vyprodány.


V případě vašeho zájmu o bližší informace nebo nezávaznou rezervaci nás neváhejte kontaktovat telefonicky anebo prostřednictvím kontaktního formuláře.


Kommentare


bottom of page